Salón King.czFyzioterapie

Mgr. Bc. M. Berchová


+420 777 948 743
Mgr. Bc. M. Berchová
Rázová vlna Mgr. Bc. Markéta Berchová +420777948743

R-SWT (Radial Shock Wave Therapy) čili terapie radiální rázovou vlnou představuje velice efektivní metodu léčby bolestivých stavů pohybového aparátu. V mnoha případech dojde k okamžitému snížení bolesti a zároveň ke zlepšení mobility a funkce. Terapie je neinvazivní, pacienti ji většinou dobře snáší a není při ní potřeba anestézie. Používáme přístroj švýcarského výrobce STORZ MEDICAL, který je vedoucím světovým výrobcem přístrojů generujících rázovou vlnu. Nejlepší výsledky má tato terapie u bolestivých onemocnění úponů, šlach a vazů a s nimi spojenými bolestmi kloubů (tenisový, golfový loket, skokanské koleno, bolesti ramene, bolest Achillovy šlachy, ostruha patní kosti), dále pak u bolestí zad různého původu (funkční poruchy i onemocnění plotének, svalové přepětí, akutní ústřel, bolesti hlavy apod). Metoda je pacienty dobře tolerovaná, nemá významné negativní vedlejší účinky a minimum kontraindikací. Díky výrazně pozitivnímu efektu na vazivové a pojivové tkáně lze rázovou vlnou úspěšně redukovat i projevy cellulitidy.

Léčba rázovou vlnou je léčebnou fyzikální metodou patřící do skupiny mechanoterapií. Aplikátor přenáší na postižené místo vysokoenergetické tlakové akustické vlny (rázy), které vyvolají v tkáni hojivé a regenerační procesy, odstraňují kalcifikace a jizevnatou tkáň z postižených tkání, zmírňují zánět a otok a eliminují bolest. 

Mgr. Bc. M. Berchová
Manuální lymfodrenáž

technika jemné masáže s přesně definovanými hmaty cíleně urychluje cirkulaci mízy, uvolňuje náplň mízních uzlin a cév a stimuluje jejich činnost. Pomáhá tak odvádět přebytečnou tekutinu z tkání, tím dochází ke zmírnění otoků končetin, příznaků lymfedému, lipedému i celulitidy. Stimulace lymfy má také příznivý liftingový efekt v oblasti dekoltu a obličeje a v neposlední řadě jde o velmi relaxační techniku, může být proto prováděna jak ze zdravotních, tak kosmetických důvodů.

Manuální lymfodrenáž se používá především při léčbě lymfedému, ale je vhodná jako prevence u osob vystavených dlouhému stání nebo sezení, odstraňuje pocit „těžkých nohou“, pomáhá k rychlejší regeneraci po fyzické zátěži, zvyšuje kondici a celkovou imunitu, zlepšuje stav pokožky, působí proti jejímu stárnutí a používá se také pro formování postavy a redukci projevů celulitidy. 

Mgr. Bc. M. Berchová
Laseroterapie

laser je zařízení generující energii jako paprsek elektromagnetického záření. Tento paprsek má určité charakteristické vlastnosti (polarizace, koherence a daná vlnová délka světelného paprsku), díky kterým disponuje vysokou energií. ZáložkaBiostimulační laser využíváme nejen k terapii poruch pohybového aparátu ve fyzioterapii. Pracujeme s laserem různých vlnových délek, můžeme jej tak aplikovat také u různých kožních i kosmetických probémů (akné, jizvy, ekzémy, anti-ageing atd.), obrovské pole využití laseru je při hojení ran.

U nás používáme laserový přístroj Medicom s aplikátorem k ošetření i větších ploch, tzv. laserová sprcha a můžete laseroterapii vyzkoušet pro regeneraci poškozených tkání vtěchto případech: při léčbě vředů, jizev čerstvých i keloidních, oparů, při bolestivých funkčních poruchách pohybového systému, při poúrazových stavech, distorzích, hematomech, otocích, při degenerativních kloubních onemocněních, při zánětech šlach, úponů a svalů (tenisový loket, zmrzlé rameno, bolest Achillovy šlachy apod) a také jako anti-ageing proceduru – laserová rejuvenace pleti a Laser Masque.
 

Mgr. Bc. M. Berchová
Manuální terapie

jedná se o manuální, fyzioterapeutem prováděné techniky s cílem odstranit funkční blokády kloubů a měkkých tkání. Tyto techniky musí být vždy prováděny s citem zkušeným terapeutem s příslušným odborným vzděláním. Zahrnuje mobilizaci a jemnou manipulaci kloubů končetin a páteře, dále tzv. měkké techniky pro efektivní uvolnění svalových spasmů a ošetření hyperalgických (bolestivých) zón a spoušťových bodů, tzv. trigger points. Zároveň přitom upravujeme vzájemnou komunikaci měkkých tkání prostřednictvím fascií (jemná blanitá tkáň obalující a oddělující jednotlivé struktury - podkoží, svaly a šlachy), uvolňujeme od sebe jednotlivé vrstvy a tím ovlivňujeme jejich napětí, tkáňový metabolismus, bolest a otok. Tato metoda se uplatňuje u bolestivých stavů pohybového aparátu, tzn. kloubů, svalů, šlach, páteře, dále u bolestí hlavy, poruch statiky a dalších funkčních poruch.

Mgr. Bc. M. Berchová
Kinezioterapie

neboli terapie pohybem, může být cílená na tu část těla, která je nějakým způsobem poškozena či nefunkční, ale především ovlivňuje celkový somatický a psychosomatický stav pacienta a jeho motorické funkce, příznivě působí také na funkci vnitřních systémů jako trávení, dýchání, oběhový a lymfatický systém. Odbornou kinezioterapii vždy provádí fyzioterapeut.

Primární cíle kinezioterapie jsou:

  • odstranění svalových dysbalancí
  • zlepšení svalové síly
  • celkové zlepšení pohyblivosti
  • zlepšení koordinace
  • obnovení správných motorických stereotypů
  • zmírnění nebo odstranění bolesti
  • zesílení kostní hmoty – zpevňování kostí


Těchto cílů s dlouhodobým a udržitelným efektem dosahujeme prostřednictvím jednotlivých cvičení a jejich kombinací, zahrnující aktivní a pasivní prvky, balanční, stabilizační a koordinační cviky vycházející z konceptů moderní kineziologie na neurofyziologickém podkladě (vývojová kineziologie, DNS, PNF…), ale i školy zad a zařazováním jejich principů do běžných denních činností.

Mgr. Bc. M. Berchová
Kineziotaping (tejpování)

speciální pružná bavlněná páska - kinesiotape, působí svým tahem na tonus (napětí) svalu a podkoží a zesiluje jejich vzájemnou komunikaci. Nalepením kinesiotapu dokážeme tišit akutní i dlouhotrvající bolest různého původu, metoda přináší úlevu během akutních i chronických obtíží pohybového aparátu, úrazů i zánětů. Kineziotape a způsob jeho aplikace dokáže odlehčit přetížené svaly a/nebo zvýšit napětí oslabených tkání, čímž zlepšuje jejich výkonnost. Stimuluje lymfatický systém a urychluje vstřebávání otoků a hematomů. Využívá se v terapii dětí i dospělých. Často je tejpování využívané v prevenci a terapii u sportovců pro podporu stability kloubů a podporu svalové koordinace.

Mgr. Bc. M. Berchová
Ceník

R-SWT (rázová vlna)….………………….........380,-
R-SWT - 2 partie……………………………………..550,-
Ošetření laserem……………………………………150,-
Fyzioterapie/manuální terapie……………..350,-
Fyzioterapie/kinezioterapie…………………..350,-
Lymfoterapie – končetiny……………………..450,-
Lymfoterapie – celková…………………………680,-
Kineziotape……………………………..50,- + 5,-/1cm

Kombinace terapie, sleva             30%
Permanentka 5 ošetření,  sleva   10%
Permanentka 10 ošetření, sleva  15%

Bc. Markéta Berchová +420777948743

Akceptace: Sodexo Pass, Benefit plus 

Mgr. Bc. M. Berchová
Solné kameny

solné kameny, obložení nebo lampičky jsou v celém Salonu King.

Mgr. Bc. M. Berchová
Cvičení a pomůcky

stejně jako v Královské školce ČB, tak i zde v Salonu King se věnujeme všem naplno, sport a cvičení je samozřejmostí. Stačí se jen zeptat a objednat. 

Markéta Vám ráda poradi a naučí cvičení, které Vám pomohou.

Mgr. Bc. M. Berchová
Masérna

je pěkně zařízená a vytápěná podlahovým topením

vždy se prosím objednejte na každou proceduru

Mgr. Bc. M. Berchová
Čekárna

pokud přijdete o něco dříve, můžete počkat zde nebo dole v kavárně, obsluha vás ráda obslouží.

Mgr. Bc. M. Berchová
Ordinace

ozdobné poličky

Mgr. Bc. M. Berchová
Vchod do wellness

vstup do klidové zóny

Mgr. Bc. M. Berchová
Rázová vlna a umyvadlo
Mgr. Bc. M. Berchová
Recepce

můžeme počkat i dole v salonu, rádi Vás obsloužíme

Mgr. Bc. M. Berchová
Čekárna

prosíme nevstupujte nikam bez vyzvání, respektujte soukromi ostatních zákazníků

Mgr. Bc. M. Berchová
Solná finská sauna

lze se nahřát v naší sauně

Mgr. Bc. M. Berchová
Vířivka

doporučujeme se nahřát 20 min před masážemi

Mgr. Bc. M. Berchová
Relax zóna

odpočinek a pohoda je náš cíl

Mgr. Bc. M. Berchová
Odpočinková zóna

chceme, aby se Vám u nás líbilo a rádi jste se k nám vraceli...